Monday, 11 November 2019 08:52

(0 votes)

Comunicat de presă

Lansare de carte la Biblioteca Judeteana Christian Tell

Șamanul – călătorie într-o ''fantastică irealitate"

Doriți să pășiți în altă dimensiune, să faceți din imposibil posibil?

Vă aștepăm luni, 11 noiembrie, de la ora 17.30, la lansarea romanului Șamanul, al scriitoarei Aurora Dumitrescu. Evenimentul este găzduit de Biblioteca Judeteana Christian Tell

Romanul, apărut la editura Aius, vă invită să călătoriți pe ,,tărâmul celălalt”, din Peru în Nepal, să abandonați obiceurile care vă fac prizonieri, să descoperiți/redescoperiți energii eliberatoare de fricile suferinței și ale morții. Este o ocazie perfectă să regăsiți bucuria de a trăi, urcând sau coborând treptele existenței, alături de eroii romanului.

,,Conectând energia minții cu cea a inimii, Șamanul ne propune, prin chiar efortul de cunoaștere și autoinițiere al autoarei, o cale de a deveni, la sfârșitul lecturii, mai buni, mai împliniți! Șamanul este o carte care merită mii de cititori!” - nota editorului

Moderatorul evenimentului va fi Viorel Surdoiu.

Invitați: Scriitorii- Marilena Tiugan, Lazar Popescu si directorul Editurii Aius- Nicolae Marinescu.

Read 141 times

Visitors Counter