Thursday, 26 October 2017 13:57

Atașatul Cultural al Ambasadei S.U.A. în România, domnul Scott Reese, în vizită la Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj

(0 votes)

În data de 25 octombrie 2017, la Sala de Lectură a Bibliotecii Județene ”Christian Tell” Gorj, Atașatul Cultural al Ambasadei S.U.A. în România, domnul Scott Reese, a avut o întâlnire cu elevi de la Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” și de la Colegiul Național ”Ecaterina Teodoroiu” din Târgu-Jiu, însoțiți de doamnele profesoare Teodora Dragotă, Luminița Popescu, Dana Constantinescu și Dana Vîlceanu. Tema întâlnirii a fost: Sistemul de educație în S.U.A. După o scurtă prezentare a parcursului său profesional, domnul Scott Reese a purtat un dialog cu tinerii, oferindu-le foarte multe informații și răspunzând la întrebările acestora. La finalul întâlnirii, domnul Reese a vizitat Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj care găzduiește American Shelf.

(D.L.)

Read 102 times