Monday, 17 July 2017 09:10

NU TE VOM UITA NICIODATĂ, FABIOLA!

(0 votes)

De astăzi, lumea noastră, a bibliotecarilor din Biblioteca Județeană ” Christian Tell” Gorj, a devenit mai tristă și mai pustie.

Am pierdut o colegă dragă, Fabiola Neacșu, care nu a mai putut duce lupta cu suferința lungă și necruțătoare ce a cuprins-o.

Fabiola a fost bibliotecarul perfect pentru copiii din comunitatea noastră. Datorită ei, copiii s-au apropiat de lectură și de bibliotecă și s-a creat o legătură ce sperăm să treacă testul timpului pentru a-i onora amintirea așa cum se cuvine.

Pentru noi, colegii, Fabiola rămâne un om bun, frumos, un bibliotecar adevărat care a plecat prea devreme dintre noi și ne-a lăsat un gol imens.

Suntem alături de familia îndoliată. Regretele noastre sincere sunt prea puțin pentru a-i mângâia.

Nu te vom uita niciodată, Fabiola!

Odihnește-te în pace!

Read 1112 times