Premierea ”Punguței... cu 200 de întrebări”

Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj - Filiala pentru Copii a sărbătorit Ziua Internațională a Copilului printr-o Premiere desfășurată într-un cadru inedit, la Prefectura Județului Gorj, în Sala Maură. Cu această ocazie au fost premiați copiii care au participat la concursul ”Punguța... cu 200 de întrebări”, ediția a VI-a, care s-a desfășurat în perioada 4 aprilie-20 mai 2016 și s-a adresat elevilor din clasele I-VIII.
Participanții care au obținut cele mai multe puncte au fost recompensați cu diplome și premii înmânate de doamna Olimpia Bratu, Managerul Bibliotecii Județene ”Christian Tell” Gorj și domnul Ion Călinoiu, Președintele Consiliului Județean Gorj. La eveniment au fost prezenți 32 de copii însoțiți de părinți.

Visitors Counter

TodayToday610